Rekolekcje Integralne

 


Terminy w 2014: 17-23.03 • 12-18.05 • 04-10.08 • 08-14.09 • 27.10- 02.11

Życie to nieustanne odnawianie się w Niewyczerpalnym Źródle, którym jest Bóg - Autor i Stwórca natury ludzkiej oraz otaczającej nas rzeczywistości. Rekolekcje integralne to propozycja kilkudniowej odnowy we wszystkich trzech wymiarach naszego człowieczeństwa: cielesnym, psychicznym i duchowym. To czas, w którym stwarzamy przestrzeń dla rozwoju osobowego we współpracy z łaską Bożą. Rekolekcje mają na celu nie tylko oczyszczenie i odnowienie, ale także integrację wspomnianych wymiarów oraz nauczenie zasad "higieny" w ich obrębie, z pielęgnowaniem relacji z Panem Bogiem w szczególności.

         Dieta rekolekcyjna w oparciu o produkty najwyższej jakości z prawdziwego orkiszu oraz warzywa, owoce i zioła. Codzienne konsultacje z lekarzem i opieka lekarska przez cały czas trwania rekolekcji. Zapewniamy także opiekę duchową. W programie rekolekcji:

- nauka zasad zdrowego żywienia, troski o ciało i higienę psychiczną
- wprowadzenie w życie duchowe
- nauka i praktyka medytacji
- liturgia z możliwością przystąpienia do sakramentów
- gimnastyka
- spacer zorganizowany po lasach (60 – 90 min.)
- Nordic Walking

Prosimy o zabranie ze sobą luźnego stroju do ćwiczeń oraz obuwia do chodzenia po lesie i kurtki przeciwdeszczowej. Na rekolekcje zapraszają Księża Jezuici wraz z Centrum św. Hildegardy w Józefowie. Rekolekcje odbywają się w grupie 12-18 osób. Rozpoczęcie rekolekcji o godz. 15.30 - zakończenie o godz. 14.00.

Formularz zgłoszeniowy

 

joomla template 1.6
template joomla